Android uygulamalarınıza daha büyük bir Windows ekranından, klavye ve farenin kullanışlı işlevselliği ile erişmek istiyorsanız, şanslısınız! Bir Windows PC kullanıcısı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz bir avuç emülatör, uygulama oynatıcı ve yansıtma uygulamasına sahipsiniz. Android uygulamalarını Windows 10 yüklü bir bilgisayarda çalıştırmanın iki popüler yolunu ele alırken okumaya devam edin.

WINDOWS 10 İLE BİR PC’DE ANDROID UYGULAMALARI NASIL ÇALIŞTIRILIR


Günümüzün teknoloji çağında, BlueStacks ve Your Phone App gibi araçlar sayesinde PC’nizde Android erişimi elde etmek hiç olmadığı kadar kolay. Aşağıda, başlamak için bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

1. UYGULAMALARI BLUESTACKS KULLANARAK ÇALIŞTIRIN


Tam Android deneyimini PC’nize yansıtma konusunda endişeleriniz yoksa, BlueStacks App Player’ı indirmeyi düşünebilirsiniz. 2014 yılında piyasaya sürülen BlueStacks, şu anda piyasada bulunan en yaygın kullanılan Android emülatörlerinden biridir. Ve hepsinden önemlisi, ücretsiz ve kurulumu kolaydır. Özel tasarlanmış arayüzü, optimum kullanıcı deneyimi için uygulamaları başlatmanıza ve öykünme ayarları arasında geçiş yapmanıza olanak tanır. Özellikle oyuncular, benzersiz oyun yetenekleri nedeniyle BlueStacks’i severler. Android oyunlarınızın her biri için dokunmatik kontrolleri özelleştirmenize olanak tanıyan yerleşik fare ve klavye eşlemelerine sahiptir. Ayrıca, bilgisayarınızda en az 8 GB RAM varsa ve bir Twitter veya Facebook sosyal medya hesabınız varsa, uygulamaları ve oyunları doğrudan BlueStacks penceresinden eşzamanlı olarak yayınlayabilirsiniz.

BlueStacks’i cihazınıza kurmak için şu adımları izleyin:

BlueStack web sitesine gidin ve “BlueStacks’i İndir” seçeneğine tıklayarak yükleyiciyi çalıştırın.
BlueStacks yükleyicisine iki kez dokunun.
İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, ekranınızın sol alt köşesindeki yükleme uygulamasına tıklayın. Orada görünmüyorsa İndirilenler klasörünüzü açmanız gerekebilir.
Kurulum tamamlandıktan sonra yeni bir pencere açılacaktır. Uygulamayı başlatmak için “Tamamla” yı tıklayın.
Giriş yapmak ve hesabınızı oluşturmak için Google hesabı kimlik bilgilerinizi girin. Bu giriş bilgileri, uygulama kitaplığınızı almak için Google Play Store’a her giriş yaptığınızda gerekli olacaktır.

2. ‘TELEFON UYGULAMANIZIN EN SON GÜNCELLEMESİNİ DENEYİN

 

Ağustos 2020 itibariyle Microsoft, bazı Android telefon sahiplerinin Samsung Galaxy akıllı telefon uygulamalarını Windows 10 PC’lerinde kullanmalarını mümkün kıldı. Telefon Uygulamanızı yükleyerek, seçtiğiniz mobil uygulamalara artık kolayca erişebilir ve Windows 10 ekranınızın Başlat menüsüne veya Görev Çubuğuna ekleyebilirsiniz.

Bu yeni yükseltmeye erişmek için gereken tek şey Android 9.0 veya sonraki sürümlerde çalışan bir Samsung Galaxy Telefon, Windows Bağlantısı ve Telefonunuz Uygulamasının en son sürümüdür. Ek olarak, Galaxy ve PC’nizin aynı özel veya genel Wi-Fi ağına bağlı kalmasını sağlamanız gerekir. Bu yükseltmenin öne çıkan özelliklerinden biri, kullandığınız uygulamaların Telefonunuz Uygulamasından ayrı yeni bir pencerede açılmasıdır. Sonuç olarak, telefon uygulamalarınıza, akıllı telefonunuzdakiyle aynı şekilde, yalnızca daha büyük bir ekranda erişebilirsiniz.

Telefon Uygulamanız, Windows 10 kullanıcıları için otomatik olarak yüklenir. Ancak, yanlışlıkla kaldırırsanız, indirmesi kolaydır. Telefon Uygulamanızın en yeni sürümünü yüklemek için aşağıdaki adımlara bakın:

 1. Telefon Uygulamanızı indirmek için Microsoft Store Web Sitesine gidin.
 2. Web sayfasının sağ köşesindeki “Al” ı tıklayın.
  Microsoft mağazasını açmanız istendiğinde, “Microsoft Mağazasını Aç” ı tıklayın.
 3. Kurulduktan sonra “Başlat” ı tıklayın.
 4. Ardından, Android cihazı veya Apple iPhone arasında seçim yapmanız istenecektir. “Android”e tıklayın. Ardından, “Devam” a basın.
 5. İstenirse “Microsoft ile oturum aç”ı tıklayın.
 6. Ardından, Your Phone Companion – Link to Windows uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz istenecektir.
 7. Devam etmek için “Devam”a tıklayın.
  Son olarak, oturum açma işlemini telefonunuzdan tamamlamak için Microsoft hesabı kimlik bilgilerinizi kullanın.
 8. Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak için “İzin Ver”e tıklayın.
  PC’niz ve telefonunuz bağlandığında, Telefonunuz Uygulamasına masaüstü erişimi elde edeceksiniz.
Scroll to Top